Trwa ładowanie...

Silne trzęsienie ziemi w Indiach

Trzęsienie ziemi o sile 5,6 w skali Richtera nawiedziło w niedzielę rano północno-wschodnie Indie, przy granicy z Birmą - podało amerykańskie centrum geofizyczne USGS. Na razie nie ma informacji o ofiarach i zniszczeniach.

Silne trzęsienie ziemi w IndiachŹródło: AFP, fot: Diptendu Dutta
d2gjbef
d2gjbef

Według USGS, epicentrum wstrząsów znajdowało się 45 km na południowy-wschód od miasta Kohima, stolicy stanu Nagaland, który znajduje się w obszarze podwyższonej aktywności sejsmicznej.

We wrześniu ubiegłego roku silne trzęsienie ziemi spowodowało w północno-wschodnich Indiach ponad sto ofiar śmiertelnych i znaczne straty materialne. Wówczas wstrząsy osiągnęły siłę 6,9 w skali Richtera.

Epicentrum znajdowało się ok. 60 km na północny zachód od Gangtok, stolicy stanu Sikkim, popularnego wśród turystów ze względu na klasztory buddyjskie. Wstrząsy odczuwalne były również m.in. w Bangladeszu oraz indyjskich miastach Gauhati, Kalkucie i stolicy kraju, Delhi.

Trzęsienie zniszczyło wiele wiosek. Śmigłowce lądowały jeden po drugim na lotnisku w mieście Mangan, na północy Sikkimu, przywożąc materiały medyczne i pomoc dla odciętych od świata miejscowości. Zabierały jednocześnie rannych i turystów, w tym cudzoziemców. W sumie ewakuowano około 40 zagranicznych turystów.

d2gjbef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gjbef
Więcej tematów