Trwa ładowanie...
duigubw

Serce szkoły

Share
duigubw

Staszów (woj. świętokrzyskie) ma jedną z najnowocześniejszych bibliotek w regionie. Przy zespole szkół, w miejscu starej i źle zaopatrzonej wypożyczalni, powstało Centrum Informacji Multimedialnej i Internetowej. Uczniowie nazywają je "sercem szkoły".

Centrum składa się z kilku magazynów, wypożyczalni oraz dwóch czytelni: cichej i głośnej. W tej pierwszej stoją komputery podłączone do Internetu. Czytelnicy korzystają również ze skanera i drukarki. Mogą się zapoznać z programami komputerowymi i encyklopediami zapisanymi na płytach CD ROM. Czytelnia głośna wyposażona jest w wysokiej klasy telewizor i magnetowid.

Oczywiście w centrum nie mogło zabraknąć książek. Zbiory obejmują 23 tys. woluminów. Jest to jeden z największych księgozbiorów w powiecie staszowskim.

O znaczeniu placówki świadczy to, że odwiedzają ją także dorośli mieszkańcy Staszowa i okolic. Jednak z centrum informacyjnego najbardziej zadowoleni są uczniowie. Przed jego powstaniem biegali na przerwie do biblioteki, która mieściła się w oddzielnym budynku. Często spóźniali się na lekcje, a o korzystaniu z czytelni nie było mowy.

Czas Powiśla
(dr/iw)

duigubw

Podziel się opinią

Share
duigubw
duigubw
Więcej tematów