WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
senator
+1
07-07-2003 (16:50)

Senator Plewa zrzekł się immunitetu

Podlaski senator SLD Sergiusz Plewa zrzekł
się immunitetu po tym, jak w czwartek po pijanemu spowodował
kolizję, w której zostały uszkodzone trzy auta i jego własny
samochód. Nikt nie został ranny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

O zrzeczeniu się immunitetu Plewa poinformował w oświadczeniu przesłanym w poniedziałek po południu podlaskim mediom.

"(...) jestem gotów ponieść wszelkie prawne i polityczne konsekwencje swojego zachowania, w związku z czym zrzekam się immunitetu senatorskiego" - napisał w oświadczeniu Plewa. Wyraził też żal z powodu zaistniałej sytuacji, która - jak napisał - "godzi w wizerunek senatora RP".

Zapowiedź wniosku do marszałka Senatu o uchylenie immunitetu senatorowi Plewie - za pośrednictwem Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku - zapowiedziała w poniedziałek prowadząca sprawę Prokuratura Okręgowa w Łomży.

WP

Senator Sergiusz Plewa spowodował kolizję w okolicach Wyszomierza na trasie Warszawa-Białystok. Miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na remontowanym odcinku drogi, gdzie ruch odbywa się wahadłowo i jest regulowany światłami, samochód senatora nie wyhamował i uderzył w auto znajdujące się przed nim. Spowodowało to kolejne stłuczki kolejnych dwóch samochodów z przodu.

Policjanci nie odebrali senatorowi prawa jazdy, bo chroni go immunitet.(iza)

Polub WP Wiadomości
WP
WP