Trwa ładowanie...
d3ro00k
przejęcie

SAP przejmie firmę TopTier Software

Firmy SAP AG oraz TopTier Software Inc., producent oprogramowania dla portali korporacyjnych i związanych z nimi produktów, poinformowały o podpisaniu ostatecznej umowy, na mocy której SAP przejmie TopTier. Warunkiem przejęcia jest zgoda odpowiednich urzędów antymonopolowych. Firma TopTier jest partnerem SAP od 1999 r. Część jej technologii znajduje się już w rozwiązaniu mySAP Workplace, który oferuje SAP.

Share
d3ro00k

Zgodnie z warunkami umowy SAP zakupi wszystkie wyemitowane akcje TopTier za kwotę około 400 mln USD w gotówce. Po finalizacji sprzedaży TopTier uzyska status filii, będącej wyłączną własnością SAP. Oczekuje się, że do sfinalizowania transakcji dojdzie w drugim kwartale 2001 r.

Firma TopTier przyniosła w 2000 r. przychody w wysokości około 20 mln USD. SAP będzie musiał zaksięgować koszty w wysokości ok. 50 mln USD, związane z przejętymi pracami badawczo-rozwojowymi w toku. Pominąwszy te jednorazowe koszty oraz amortyzację wartości firmy i innych aktywów niematerialnych, SAP przewiduje, że przejęcie to będzie miało minimalny wpływ na zysk na akcje w roku 2001. (eRPe)

Więcej informacji o firmie TopTier Software Inc można znaleźć na stronach http://www.toptier.com
Więcej informacji o Sap AG jest dostępnych na stronach http://www.sap.com/poland/

d3ro00k

Podziel się opinią

Share
d3ro00k
d3ro00k
Więcej tematów