Trwa ładowanie...
d1eoqg0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sądowy finał infoafery

Jeszcze w tym miesiącu ma trafić do sądu akt oskarżenia w głównym wątku największego korupcyjnego śledztwa w Polsce - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sądowy finał infoafery
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1eoqg0

Objął on osiem osób, w tym głównego oskarżonego Andrzeja M., byłego policjanta i szefa Centrum Projektów informatycznych MSWiA, jego żonę oraz korumpującego go Tomasza Z. z firmy informatycznej HP. M. brał łapówki na niespotykaną skalę. Jeździł na wycieczki, przyjmował gotówkę i sprzęt o łącznej wartości 3 mln zł - czytamy w gazecie.

Korupcyjny proceder trwał kilka lat, aż przerwały go CBA i Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.

Andrzej M. chce dobrowolnie poddać się karze.

d1eoqg0

Sprawa dotyczy czterech przypadków zamówień z wolnej ręki. Chodzi m.in. o przetarg za 33 mln zł w ciągu trzech lat, na system informatyczny Sawa - ułatwiający obsługę dokumentów i informacji w sądach powszechnych oraz wart 136 mln zł projekt Centrum Świadczenia Usług Rejestrowych - tworzenie informatycznych rejestrów sądowych i udostępnianie danych firmom i obywatelom.

Zobacz także: Łapówki dla prezesów

d1eoqg0

Podziel się opinią

Share

d1eoqg0

d1eoqg0
Więcej tematów