Trwa ładowanie...
d2lpczh
tereska
13-05-2002 16:37

Sąd: "Tereska" pod specjalnym nadzorem

Łódzki sąd skierował pismo do zakładu poprawczego w Falenicy z sugestią, by 17-letnią Olę G., odtwórczynię tytułowej roli w filmie "Cześć, Tereska", umieścić w zakładzie ze wzmocnionym nadzorem.

d2lpczh

Nadzór pedagogiczny przy sądzie uważa, że dziewczyna powinna trafić do zakładu ze wzmocnionym nadzorem, ale o jej losach zadecyduje kierownictwo zakładu poprawczego w Falenicy - powiedziała w poniedziałek Grażyna Jeżewska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Łodzi.

Ola G. została zatrzymana w sobotę na dworcu kolejowym Łódź- Fabryczna. Dziewczyna kilka dni wcześniej, po raz drugi w ostatnich miesiącach, uciekła z zakładu poprawczego w Falenicy pod Warszawą.

Na początku kwietnia policjanci z Pabianic zatrzymali Olę G., która po ucieczce z poprawczaka włamała się do sklepu. Ukrywała się w Łodzi i w Pabianicach, gdzie mieszka jej babcia. Po przesłuchaniu została odwieziona do zakładu poprawczego, gdzie została ukarana zakazem wychodzenia na przepustki.

O Oli G. zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy na ekranach kin pojawił się film Roberta Glińskiego "Cześć, Tereska", w którym zagrała samą siebie, czyli dziewczynę z patologicznego domu wkraczającą na drogę przestępstwa.

Film, wyprodukowany przez Telewizję Polską, opowiada o 15-letniej dziewczynce z blokowiska, która uczy się pić, palić i zaczyna spotykać się z chłopakami.(miz)

d2lpczh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lpczh
Więcej tematów