Trwa ładowanie...
d44w43h
symbol

Saab bez Scanii

Share
d44w43h

Wszystkie samochody wyprodukowane przez szwedzką firmę Saab mają od 14 sierpnia nowy symbol, który jest wzorowany na używanym dotychczas. Do połowy sierpnia br. na luksusowych autach Saaba oraz na ciężarówkach i autobusach Scanii umieszczane było wspólne logo obu firm, zaprojektowane przez znanego artystę, Carla Frederika Reuterswarda. Używanie tego symbolu, zaprojektowanego w 1985 roku, dwukrotnie ulegało modyfikacjom – w 1990 i 1992 roku.
Zmianę symbolu umieszczanego z przodu i z tyłu samochodu wymusiły przekształcenia w firmie. 1 stycznia 1990 roku , w rezultacie porozumienia pomiędzy Saab-Scania oraz General Motors, powstało niezależne przedsiębiorstwo Saab Automotive AB. Od 1995 roku, kiedy grupa Saab-Scania podzieliła się i 50% holdingu Saab Automobile zostało przejęte przez Grupę Investor, Scania zaczęła używać nowej wersji wcześniejszego symbolu grupy.
Nowy symbol Saaba jest rozwinięciem oryginalnego logo, zaprojektowanego w połowie lat 80. Składa się z okrągłej tarczy w kolorze granatowym, na której widnieje czerwona głowa gryfa w złotej koronie. (mak)

d44w43h

Podziel się opinią

Share
d44w43h
d44w43h
Więcej tematów