Trwa ładowanie...
d49suvo

Rząd zwalcza Polonię?

Share
d49suvo

To bardzo dziwna sprawa, że rząd za wszelką cenę chce się pozbyć swoich obywateli posiadających podwójne obywatelstwo - uważa dr Zbigniew Kostecki z Kongresu Polonii Niemieckiej, komentujący dla "WP" ustawę o obywatelstwie:

"Zapis proponowany przez Sejm jest niesłuszny, krzywdzący Polonię w dużym stopniu. Inne państwa, które przyzwalają na podwójne obywatelstwo takiej ustawy nie przygotowują. Znamienne jest, że to praktycznie prawica przygotowuje tę ustawę. Z prawicy wywodzi się ponad 70 % emigracji - a więc mamy do czynienia z przypadkiem "agresji" polityków wobec własnych kolegów!

Uważam, że po pierwsze, Polacy mieszkający na stałe za granicą powinni mieć prawo do posiadania dwóch paszportów, co nie jest znowu aż tak wielkim zyskiem dla Polonusów. Po drugie, co uważam za logiczną konsekwencje pierwszego, powinni mieć możliwość wjazdu i wyjazdu na paszportach krajów zamieszkania!

d49suvo

To, że rząd pragnie za wszelką cenę pozbyć się swoich obywateli (tych dwupaństwowców) to bardzo dziwna sprawa. Robili to komuniści pozbywając się opozycji, ale wolny kraj, jakim jest Polska nie może walczyć ze swoimi obywatelami - to jakieś nieporozumienie. Argument posła Rokity, że jedziemy do Polski, aby coś ukraść w domach Centrum, a potem żądamy ochrony konsularnej - to argument chory, nie wiem nawet czy zdrowego posła?

Praca nad ustawą jest wyraźnie źle przygotowana. Brak jest informacji w konsulatach. Obecne przepisy są różnie interpretowane. Nie było konsultacji ze środowiskiem Polonijnym - to wszystko wskazuje, że ustawa ta jest zła dla Polski i Polonii!" (not. pat)

Dr Zbigniew Kostecki, działacz Kongresu Polonii Niemieckiej i innych organizacji polonijnych w Niemczech. Od 20 lat mieszka w Niemczech. Twórca witryny internetowej Polonia Świata (www.polonia.org).

d49suvo

Podziel się opinią

Share
d49suvo
d49suvo
Więcej tematów