Trwa ładowanie...

Rząd chce ulżyć dużym rodzinom

"Rząd chce ulżyć dużym rodzinom" - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Według gazety, Rada Ministrów rozważa korzystne dla rodzin zmiany w podatkach.

Share
Rząd chce ulżyć dużym rodzinom
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
de7rkub

Pierwszy z wariantów zakłada zwolnienie z podatku rodzin z co najmniej trójką dzieci, których roczny dochód nie przekracza 85 tysięcy 828 złotych. Jak pisze gazeta, "z punktu widzenia fiskusa nie stanowi to problemu, gdyż takich rodzin jest niewiele. Ponadto zazwyczaj korzystają one z ulg na dzieci i osiągają niskie dochody, w związku z czym i tak płacą niskie podatki".

Drugi rozważany wariant przewiduje wprowadzenie kwoty wolnej od podatku, malejącej wraz ze wzrostem dochodów. Obecnie zwolnienie jest jednakowe dla wszystkich niezależnie od dochodów, a kwota nie była podwyższana od 5 lat. Dziennik zwraca uwagę, że realizacja tego wariantu zwiększałaby progresję podatkową, czyli uzależnienie wzrostu płaconych podatków od osiąganych dochodów.

Według "Dziennika Gazety Prawnej", rząd rozważa także ujednolicenie składek i podatków. Obecnie składka emerytalna dla przedsiębiorców odpowiada składce od 60 procent przeciętnego wynagrodzenia. Skorzystałyby na tym osoby zarabiające mniej - ich składki byłyby niższe.

de7rkub

Podziel się opinią

Share
de7rkub
de7rkub
Więcej tematów