Trwa ładowanie...
d4bhcf2

Rycerze przyjadą pod Grunwald


Bitwa pod Grunwaldem w 1999r. (PAP)
Dwa tysiące rycerzy i półtora tysiąca harcerzy przyjedzie w tym roku do Grunwaldu na obchody rocznicy bitwy z 1410 r. Organizatorzy spodziewają się 100 tys. widzów.

Share
d4bhcf2

_ W tym roku główne obchody bitwy pod Grunwaldem odbędą się od 13 do 15 lipca, a sama inscenizacja bitwy 14 lipca_ - powiedział wójt gminy Grunwald Henryk Kacprzyk. Dodał, że choć do imprezy pozostały jeszcze trzy miesiące, przygotowania, które rozpoczęły się już w styczniu, idą pełną parą.

_ Na grunwaldzkie pola zjedzie około dwóch tysięcy rycerzy z kilkunastu krajów m.in. z Polski, Litwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Czech, Niemiec, Anglii, Szkocji, Francji i Polski_ - poinformował Andrzej Olbryś z biura promocji i kultury Urzędu Gminy Grunwald.

Bitwa, która potrwa ponad godzinę, będzie na żywo komentowana. Zbudowane zostaną dwa namioty na wzór tych, które były miejscami odpoczynku głównodowodzących wojskami krzyżackimi Wielkiego Mistrza Zakonu Ulricha von Jungingena oraz wojskami polskimi i litewskimi króla Władysława Jagiełły.

Na polach grunwaldzkich powstanie wioska rycerska na wzór średniowiecznej, którą będzie można zwiedzać. Jej mieszkańcy będą przez kilka dni żyć w takich warunkach i posługiwać się takimi narzędziami i przedmiotami codziennego użytku jak przodkowie sprzed kilkuset lat. (reb)

d4bhcf2

Podziel się opinią

Share
d4bhcf2
d4bhcf2
Więcej tematów