Trwa ładowanie...
dys2591
Rozpoczyna się proces Dżochara Carnajewa
x-news/TVN 24IAR
zamach

Rozpoczyna się proces Dżochara Carnajewa

W Bostonie rozpoczyna się proces Dżochara Carnajewa. Oskarżony jest on o to, że wraz ze swoim nieżyjącym już bratem Tamarlanem w kwietniu 2013 roku przygotował, a następnie przeprowadził zamach na mecie maratonu w Bostonie. Dwie bomby zabiły trzy osoby, a 264 zostały ranne. Oskarżonemu grozi kara śmierci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dys2591

Dżochar Carnajew w oku kamery termowizyjnej - zobacz zdjęcia

To jeden z najbardziej w ostatnich latach oczekiwanych procesów w USA. Wzbudza olbrzymie zainteresowanie. Jeżeli sąd uzna Dżochara Carnajewa winnym, to grozi mu kara śmierci. Jego prawnicy będą się starali udowodnić, że Carnajew nie zasługuje na taki wyrok. Wskazywać będą na trudne dzieciństwo oskarżonego, które spędził w rodzinnej Czeczenii i Kirgistanie oraz to, że był pod wpływem brata, który naciskał go do uczestnictwa w śmiertelnym ataku.

dys2591

Zamachowiec złapany - zobacz zdjęcia

15 kwietnia 2013 roku w Bostonie dochodziła godzina piętnasta, kiedy w pobliżu mety najstarszego w Stanach Zjednoczonych maratonu, w którym uczestniczyło 27 tysięcy biegaczy, doszło do pierwszego wybuchu, a zaraz potem do następnego. Sprawcami okazali się bracia Tamerlan i Dżochar Carnajewowie. Pierwszy z nich został kilka dni później zastrzelony przez policję, wcześniej w wymianie ognia zginął jeden z oficerów. Dżochara po trwającej blisko dobę obławie zatrzymano na przedmieściach Bostonu.

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów