Trwa ładowanie...
d1nmxk7

Rozdają komputery i zapłacą za internet

Świdnica kupi komputery z dostępem do internetu dla prawie 200 rodzin, w których są niepełnosprawni uczniowie, i takich, których nie stać na sprzęt komputerowy.

Share
d1nmxk7

Dodatkowo przez osiem lat za utrzymanie komputera i rachunki za internet będzie płacić miasto dzięki unijnemu wsparciu. - Komputer z dostępem do internetu to niezwykła pomoc w rozwoju indywidualnym dziecka oraz jego zainteresowań - mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. - Nie chcemy, by przeszkodą w tym rozwoju była choroba czy kłopoty finansowe rodzin - dodaje.

Chętnych na elektroniczny sprzęt nie zabraknie. Wstępnie zostali już wytypowani przez swoje szkoły. Komputery trafią do ich domów w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zostaną one użyczone rodzinom, w których jest uczeń szkoły podstawowej bądź gimnazjum z orzeczoną przez lekarza niepełno-sprawnością lub dochodem w rodzinie nieprzekraczającym 351 zł na osobę.

Projekt potrwa osiem lat. Świdnica dostała na ten cel dofinansowanie w ramach unijnego projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInclusion". W pierwszych trzech latach wartość projektu wyniesie 1,3 mln zł, z czego 1,1 mln zł będzie pochodziło z funduszy unijnych. Miasto ze swojego budżetu dołoży niespełna 200 tys. zł. Przez kolejne pięć lat utrzymanie sprzętu i dostęp do internetu miasto sfinansuje z własnego budżetu, przekazując około 800 tys. zł.

d1nmxk7

Podziel się opinią

Share
d1nmxk7
d1nmxk7
Więcej tematów