Trwa ładowanie...
du57o3a

Rozbił się rosyjski Ił-18

Rosyjski samolot Ił -18
Rosyjski samolot Ił-18 rozbił się w poniedziałek wieczorem w rejonie Jarosławia na północy Rosji z 24 osobami na pokładzie - podało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Share
du57o3a

Samolot leciał z syberyjskiego miasta Chatanga w Kraju Krasnojarskim na moskiewskie lotnisko Domodiedowo. Rozbił się w rejonie Jarosławia, na północ od Moskwy. Na jego pokładzie było 6 członków załogi i 18 pasażerów.

Po upadku na ziemię maszyna stanęła w płomieniach. Wszyscy znajdujący się na pokładzie ludzie ponieśli śmierć. Na miejscu katastrofy ratownicy znaleźli szczątki 10 osób. Odnaleziono też trzy czarne skrzynki - wszystkie, jakie były na pokładzie. Wyniki ich analizy zostaną podane w środę.

Samolot należał do prywatnego przedsiębiorcy z Chatangi Olega Kuczerenki. Wśród pasażerów znajdował się ojciec przedsiębiorcy, szef przedsiębiorstwa lotniczego z Chatangi Władimir Owczinnikow, oraz kilku jego zastępców.

Na razie nie jest znana przyczyna katastrofy. Najprawdopodobniej spowodowała ją niesprawność techniczna maszyny, ale rosyjscy eksperci nie wykluczają aktu terrorystycznego. Takiego zdania jest m.in. szef oddziału kontroli lotów z Krasnojarska Wiktor Osipow, który twierdzi, iż przemawiają za tym relacje świadków. Słyszeli oni przed katastrofą głośny huk i widzieli błysk. Ponadto lot trwał już 6 godzin, a pilot nie zgłaszał żadnych problemów.

Ił-18 jest samolotem czterosilnikowym, mogącym pomieścić na pokładzie, w zależności od rozplanowania, do 120 pasażerów. Jak podkreślają specjaliści, Ił-18 uchodzi za jeden z bezpieczniejszych samolotów pasażerskich w swojej klasie. Od 1975 roku nie zanotowano żadnej katastrofy tego typu samolotu, której przyczyną byłyby powody techniczne. (jd, jask, mk)

du57o3a

Podziel się opinią

Share
du57o3a
du57o3a
Więcej tematów