Trwa ładowanie...
d103yjy
nask
04-01-2008 08:00

Rośnie sieć radiowa NASK


W ogólnokrajowej szerokopasmowej sieci radiowej budowanej przez
NASK pracuje już osiemnaście nadajników radiowych.

d103yjy
d103yjy

Do działających wcześniej stacji bazowych w Warszawie, Gdańsku, Gdyni-Jaśkowej Kopie, Gdyni-Oksywiu, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz sześciu stacji pracujących w ramach projektu "e-świętokrzyskie" dołączyły cztery stacje bazowe rozmieszczone wokół Warszawy: w Pruszkowie, Legionowie, Wołominie i Karczewie.

System czterech stacji bazowych zainstalowanych na wysokich kominach w Pruszkowie, Legionowie, Wołominie i Karczewie umożliwia szczelne pokrycie całej okolicy Warszawy w kole o średnicy ok. 80 km. Nowe stacje - w połączeniu z pracującą już od dwóch lat stacją radiową NASK znajdującą się w centrum Stolicy - składają się na jedną z największych szerokopasmowych sieci radiowych na terenie województwa mazowieckiego.

Na mocy decyzji prezesa URTiP NASK korzysta z częstotliwości radiowych na terenie całego kraju i zobowiązany został do rozwoju sieci zgodnie z określonym harmonogramem. W sieci stosowany jest system radiowy VectaStar firmy Cambridge Broadband Networks Ltd standardowy promień komórki radiowej wynosi 30 km, a wykorzystywany zakres częstotliwości to 3.5-3.8 GHz.

Obecnie, dzięki osiemnastu nadajnikom radiowym sieci NASK, uzyskane wskaźniki to pokrycie ludności Polski na poziomie 27 proc. oraz pokrycie powierzchni Polski - 10 proc.

d103yjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103yjy
Więcej tematów