Trwa ładowanie...
d2g8pso
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rośnie liczba ofiar wirusa MERS

Do 14 wzrosła w Korei Południowej liczba ofiar śmiertelnych epidemii wirusowego schorzenia dróg oddechowych (MERS) - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Potwierdziło także kolejnych 12 przypadków zachorowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
liczba zachorowań wzrosła do 108
liczba zachorowań wzrosła do 108 (PAP/EPA, Fot: JEON HEON-KYUN)
d2g8pso

Ostatnią ofiarą śmiertelną MERS w Korei Południowej jest 67-letnia kobieta.

Według władz w Seulu, zdiagnozowano także 12 nowych zachorowań, co zwiększyło łączną liczbę zakażonych osób do 138 osób.

Wirusa MERS stwierdzono w Korei Południowej po raz pierwszy w maju u 68-letniego mężczyzny, który powrócił z podróży na Bliski Wschód.

d2g8pso

Wirus MERS (Middle East Respiratory Syndrome - Bliskowschodniego Zespołu Niewydolności Oddechowej) podobny jest do wirusa SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome - Zespołu Ostrej Ciężkiej Niewydolności Oddechowej), który w latach 2002-2003 zabił na świecie ok. 800 osób. Może wywoływać kaszel, gorączkę i zapalenie płuc.

Wskaźnik zgonów w przypadku MERS jest znacznie wyższy niż śmiertelność osób chorych na SARS. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, 38 proc. zakażonych wirusem MERS umiera. Nie istnieje żadna zwalczająca tego wirusa szczepionka.

Do tej pory MERS wystąpił w ponad 20 krajach. Większość zachorowań odnotowano w Arabii Saudyjskiej - od 2012 roku zmarło tam ponad 400 osób zakażonych tym wirusem.

W środę epidemia skłoniła prezydent kraju Park Geun Hie do odwołania wizyty w Stanach Zjednoczonych, gdzie miała spotkać się z szefem państwa Barackiem Obamą.

d2g8pso

Zobacz również: Nowa fala zachorowań na raka

d2g8pso

Podziel się opinią

Share

d2g8pso

d2g8pso
Więcej tematów