Trwa ładowanie...
d38uwm6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rośnie liczba chorych na grypę

Tylko w ostatnim tygodniu grudnia z powodu grypy zmarło przynajmniej siedem osób, a do szpitala trafiło 350. Jedną z przyczyn tak wysokiej zachorowalności jest brak szczepień - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rośnie liczba chorych na grypę
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d38uwm6

Zdaniem specjalistów wysoka zachorowalność na grypę jest wynikiem bardzo niskiego poziomu szczepień przeciw tej chorobie. Szczepionki nie są refundowane, a Polacy muszą za nie płacić z własnej kieszeni.

Prof. Lidia Brydak, kierownik Zakładu Badania Wirusów Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego, podkreśla, że w Polsce szczepieniom na grypę poddaje się ok. 4,5 proc. ogółu obywateli, co stawia nas na jednym z ostatnich miejsc w Europie.

d38uwm6

Podziel się opinią

Share

d38uwm6

d38uwm6
Więcej tematów