Trwa ładowanie...
24-09-2013 09:18

Robert Biedroń: to czysta dyskryminacja

Pracownicy Urzędów Stanu Cywilnego odmawiają homoseksualistom wydania dokumentów umożliwiających zawarcie związku partnerskiego lub ślubu za granicą. - To jest czysta dyskryminacja i kolejny przykład, kiedy Platforma Obywatelska, rząd i ministrowie udają, że problemu nie ma - mówi Robert Biedroń w Radiu ZET, komentując decyzję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Robert Biedroń: to czysta dyskryminacjaŹródło: Thinkstockphotos
d270wfl
d270wfl

„Rzeczpospolita” poinformowała, że MSW zdecydowało o nie przyjęciu zmian w formularzu, które usuwałyby konieczność podania imienia i nazwiska przyszłego partnera, które uniemożliwiało urzędnikom odmowę wydania dokumentów o zdolności wejścia w związek, co uzasadniali brakiem uznania Polski dla związków jednopłciowych. - Urzędnik w Urzędzie Stanu Cywilnego rosi o podanie imienia i nazwiska. Jeżeli się okazuje, że to imię i nazwisko jest osoby tej samej płci to odmawia wydania takiego dokumentu. To jest jawnie dyskryminującą praktyką, bo w Polsce prawo nie zakazuje zawierania związków partnerskich, czy małżeństw homoseksualnych poza granicami Polski – wyjaśnił Biedroń.

Dodał, że takie decyzje nie pojawiają się w przypadku osób heteroseksualnych. - Ale kiedy pojawia się partner tej samej płci, to natychmiast pojawia się problem - stwierdził dzisiejszy gość Radia ZET.

Źródło: Radio Zet

d270wfl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d270wfl
Więcej tematów