Trwa ładowanie...
d3k9k9o
kamienica

Remont powodem katastrofy w Katowicach

Według Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Katowicach powodem zawalenia się stropu w kamienicy przy ul. Obrońców Westerplatte był sposób prowadzenia w niej prac remontowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont powodem katastrofy w Katowicach
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d3k9k9o

- Ustalenia komisji wyraźnie wskazują na to, że sposób prowadzenia prac, niezgodny z zasadami sztuki budowlanej i przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, doprowadził do tej katastrofy – poinformował w środę Janusz Jaworowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Katowicach.

- Naruszono konstrukcję nośną stropów i siłą rzeczy - skoro stropy straciły podparcie - musiało dojść do zawalenia – dodał.

Jaworowski zaznaczył ponadto, że remont prowadzono bez nadzoru osoby posiadającej uprawnienia budowlane. Co więcej, nie było projektu robót (wymaganego w przypadku takich prac) ani pozwolenia dla właściciela kamienicy na budowę.

d3k9k9o

Przypomnijmy, że w poniedziałek zawalił się strop jednej z katowickich kamienic. Poszkodowanych zostało czterech mężczyzn, pracujących przy remoncie w budynku. Dwóch z nich to 16-latkowie. Przez jakiś czas byli uwięzieni w piwnicy pod zawalonym stropem.

Co się teraz stanie z kamienicą? Jak poinformował Wiesław Bolechowski, ekspert z PINB w Katowicach, na razie jest wyłączona z użytkowania i pozostanie niedostępna dla osób postronnych. To od właściciela będzie zależało, czy po ekspertyzie budynek zostanie wyremontowany czy rozebrany.

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów