Trwa ładowanie...
d9kzlgd
IAR

Rekordowy rok dla strażaków

Od początku roku strażacy wyjechali już do ponad 166 tys. pożarów. Rok się jeszcze nie skończył, a już teraz liczba interwencji, w porównaniu z rokiem poprzednim, jest większa o 40 tys.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekordowy rok dla strażaków
(WP, Fot: Łukasz Szelemej)
d9kzlgd

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak powiedział, że główną przyczyną tego wzrostu było upalne lato. Jednak wzrost statystyk zaobserwowano też w ostatnich dniach.

Tylko w zeszłym tygodniu było prawie 1450 pożarów i 7 ofiar. Jeszcze tydzień wcześniej było ponad 1800 pożarów, zginęło w nich 15 osób. Jak wyjaśnia strażak, to jest taka zależność: robi się chłodniej na zewnątrz, rośnie liczba pożarów domów i mieszkań.

W tym roku w pożarach zginęło już ponad 370 osób. To o kilka osób więcej niż przez cały poprzedni rok. Frątczak powiedział, że najczęstszym powodem pożarów jest awaria lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Do tego dochodzą błędy typu ustawianie piecyków elektrycznych obok firanek czy samodzielne naprawianie urządzeń.

Straż pożarna zwraca uwagę, że zimą znacznie trudniej gasi się pożary. Nadal głównym środkiem gaśniczym jest woda, która przy temperaturach poniżej 0 stopni Celsjusza zamarza. To czasami utrudnia akcje gaśnicze.

d9kzlgd

Podziel się opinią

Share
d9kzlgd
d9kzlgd
Więcej tematów