Trwa ładowanie...
Radosław Fogiel gościem programu "Tłit"

Radosław Fogiel gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.
Share
d2js634

Co dziś w programie? Premier Mateusz Morawiecki planuje ogłosić we wtorek pierwsze w obecnej fali zakażeń luzowanie ograniczeń gospodarczych. Z niemal stuprocentową pewnością można liczyć na otwarcie sklepów w galeriach handlowych od 1 lutego - dowiedziało się radio RMF FM.

Bardzo prawdopodobne jest także otwarcie hoteli dla 25 proc. lub 50 proc. klientów. Są tu jednak wątpliwości, bo otwarcie hoteli zachęci ludzi do podróży, a tego rząd chce uniknąć - czytamy na stronie internetowej radia.

d2js634

Czy zastępca rzecznika PiS wie coś na ten temat? Czy może potwierdzić te informacje?

Szczepionka przeciw COVID-19 - tym mają zająć się przedstawiciele wszystkich kół parlamentarnych i sił politycznych. Większość ugrupowań odpowiedziała na zaproszenie szefa KPRM Michała Dworczyka, jednak Lewica stawia warunek: domaga się transmisji spotkania w sieci. Czy ten jest on możliwy do spełnienia?

W programie "Tłit" zapytamy też, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński jest już zarejestrowany na szczepienie. Jeśli tak, czy wiadomo, kiedy do niego dojdzie?

W grudniu ub. roku poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Jaros poinformował, że Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała w ciągu ostatnich czterech lat 8 mln zł państwowych dotacji. Doniesienia potwierdził sekretarz stanu w KPRM Jarosław Wenderlich. Wsparcie dla duchownego ostro skrytykował były szef PO Grzegorz Schetyna.

d2js634

- Miliony pieniędzy, które docierają do Rydzyka, finansują toruńskie biznesy. Bardzo wyraźnie i otwarcie trzeba powiedzieć dość. Taka polityka nie ma przyszłości. Polityka partii, które utworzą koalicję wyborczą w 2023 roku po wygranych wyborach zakończy tę sprawę - stwierdził w programie "Tłit".

- Państwo musi być niezależne od Kościoła, a jednocześnie musi prowadzić politykę, która nie jest wroga Kościołowi. Relacje z Kościołem są bardzo ważne, ale sojusz tronu z ołtarzem szkodzi jednemu i drugiemu - ocenił w poniedziałek Schetyna.

Co na to Radosław Fogiel?

d2js634

Podziel się opinią

Share
d2js634
d2js634
Więcej tematów