Trwa ładowanie...
d2k48fd

Radio Plus ma inwestora

Fundusz inwestycyjny Dresdner Kleinwort Capital, zależny od Dresdner Banku, będzie większościowym udziałowcem Radia Plus - poinformował w piątek prezes Spółki Producenckiej Plus ks. Kazimierz Sowa.

d2k48fd
d2k48fd

Rozstrzygające rozmowy odbyły się piątek. _ Nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby umowę podpisać w najbliższym czasie_ - powiedział ks. Sowa. Nie chciał jednak ujawnić szczegółów umowy. Źródła zbliżone do radia Plus informują, że fundusz ma zainwestować w spółkę kilka milionów dolarów.

_ Dalej naszym inwestorem zostaje Prokom Investments, który do tej pory był udziałowcem Agencji Reklamowej Plus_ - zaznaczył ks. Sowa. Teraz Agencja Reklamowa i Spółka Producencka, między którymi dochodziło wcześniej do konfliktów (wzajemnie obwiniały się o kłopoty finansowe radia), mają być wspólnie zarządzane. _ To nie będzie fuzja, ale korporacyjne zarządzanie_ - wyjaśnił ks. Sowa. Obydwie spółki mają mieć wspólnych prezesów i dyrektorów finansowych.

Dresdner będzie miał prawo do obsadzenia funkcji dyrektora finansowego, Kościół natomiast zachowa funkcję prezesa i ma mieć decydujący wpływ na program radia.

Przedstawiciele Radia Plus nie ukrywali, że dalsze istnienie stacji jest uzależnione od wejścia do niej inwestora. O problemach finansowych Spółki Producenckiej Plus (produkującej program dla 28 stacji diecezjalnych zrzeszonych w Porozumieniu Plus) głośno było od początku ubiegłego roku. Nieoficjalnie wiadomo, że spółka ma kilkanaście milionów złotych długów. Przez pewien czas dziennikarze warszawskiego Radia Plus nie otrzymywali wypłat.

Obecnie oferta Radia Plus nadawana jest na częstotliwości, która należy do diecezji warszawskiej. Prymas Józef Glemp chce jednak na jej bazie zbudować radio ściśle religijne. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Radiu Plus wolną stołeczną częstotliwość w wyniku konkursu w kwietniu. (reb)

d2k48fd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k48fd
Więcej tematów