Trwa ładowanie...
d5ndgzd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
psl

PSL i PBL jednym frontem


Przewodniczący klubu PSL Jarosław Kalinowski
i szef koła parlamentarnego Polskiego Bloku Ludowego Wojciech
Mojzesowicz podpisali w Sejmie porozumienie o utworzeniu
wspólnego klubu parlamentarnego. Po połączeniu klub PSL PBL będzie
liczył 43 posłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący PSL Jarosław Kalinowski i szef  PBLudowego Wojciech Mojzesowicz
Przewodniczący PSL Jarosław Kalinowski i szef PBLudowego Wojciech Mojzesowicz (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d5ndgzd

Koło PBL tworzyło, oprócz Wojciecha Mojzesowicza, jeszcze pięciu posłów, którzy rok temu opuścili szeregi Samoobrony. Oprócz szefa koła najbardziej znaną postacią w PBL jest Piotr Smolana, były członek komisji śledczej badającej aferę Rywina.

Dzięki sojuszowi z kołem Mojzesowicza klub PSL PBL zrówna się w liczbie posłów z klubem PiS (oba kluby będą miały po 43 posłów). Mojzesowicz wszedł do prezydium klubu, obejmując funkcję wiceprzewodniczącego.

_ "Powstanie wspólnego klubu jest dobrą wiadomością dla środowiska ludowego i dla tych, którzy chcą dokonywać zmian w realizowanej w tej chwili polityce gospodarczej i społecznej państwa"_ - powiedział Kalinowski na konferencji prasowej w Sejmie. Jego zdaniem, porozumienie o połączeniu będzie początkiem integracji środowisk i ruchów ludowych w Polsce.

Mojzesowicz zaznaczył, że doszło do połączenia, gdyż programy PSL i PBL są podobne.(iza)

d5ndgzd

Podziel się opinią

Share

d5ndgzd

d5ndgzd
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów