Trwa ładowanie...
dvf3dui

Przyznano Nagrody SDP

Michał Majewski i Paweł Reszka z Rzeczpospolitej oraz Adam Bogoryja-Zakrzewski z TVP1 zostali tegorocznymi laureatami Nagrody Głównej Wolności Słowa przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

dvf3dui
dvf3dui

W tym roku po raz pierwszy Stowarzyszenie postanowiło przyznać dwie nagrody główne za publikacje w obronie demokracji i praworządności. Dziennikarze "Rzeczpospolitej" za cykl artykułów o uzależnieniu Polski od rosyjskiego gazu i kulisach zawieranych w tej sprawie kontraktów otrzymają łącznie 10 tys. zł. Natomiast 5 tys. zł trafi do drugiego laureata - Adama Bogoryja-Zakrzewskiego, autora dokumentalnego filmu "Szlaban" dotyczącego sprawy firmy Amway.

W kategorii publikacji o tematyce międzynarodowej nagroda (im. Kazimierza Dziewanowskiego) przypadła Wojciechowi Jagielskiemu z Gazety Wyborczej.

Anna Marszałek i Bertold Kittel z Rzeczpospolitej zostali laureatami nagrody Watergate, przyznawanej za najlepsze publikacje z zakresu dziennikarstwa śledczego. Wspólnie jako pierwsi poinformowali m.in. o domniemanych związkach sędziego Zbigniewa Wielkanowskiego ze światem przestępczym.

W kategorii publikacji internetowych jury postanowiło nagrodzić Krystynę Karwicką-Rychlewicz, współtwórczynię internetowej gazety dla niepełnosprawnych Kurier IdN1.

Laureaci wszystkich nagród otrzymają po 10 tys. zł. W każdej z kategorii jury przyznało też dodatkowo wyróżnienia.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 15 grudnia w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal. Dopiero wtedy SDP ogłosi, komu przypadnie w tym roku niechlubny tytuł "Hieny Roku", przyznawany dziennikarzom, którzy wyróżnili się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem dla zasad etyki. (miz)

dvf3dui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvf3dui
Więcej tematów