Trwa ładowanie...
d48x2sj
d48x2sj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przemycał w majtkach prawdziwą fortunę

32-letni obywatel Niemiec został przyłapany na próbie wwiezienia do Wielkiej Brytanii 55 tys. euro. Gotówkę ukrył... w majtkach - donosi BBC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d48x2sj

Niemiec, skontrolowany przez funkcjonariuszy agencji kontroli granic (UKBA) na dworcu kolejowym St. Pancras w centralnym Londynie, tłumaczył się, że pieniądze chciał zainwestować w biznes, ale nie podał bliższych szczegółów. Na dworzec St. Pancras przyjechał pociągiem Eurostar z Brukseli.

Gotówka była w banknotach o najwyższym nominale 500 euro, który w Wielkiej Brytanii przez kantory i banki akceptowany jest niechętnie, a w obrocie praktycznie nie występuje od maja br., ponieważ policja sądzi, że 90% banknotów o tym nominale wykorzystywanych jest przez zorganizowany świat przestępczy do prania pieniędzy.

500 euro to ok. 450 funtów szterlingów. Banknot o najwyższym w Wielkiej Brytanii nominale to 50 funtów.

d48x2sj

Niemiec nie został zatrzymany. Pieniądze otrzyma z powrotem, jeśli udowodni, że w ich posiadanie wszedł zgodnie z prawem.

- Gdy zachodzi podejrzenie, że pieniądze mogą pochodzić z działalności przestępczej, wolno nam je zatrzymać. Oddane zostaną tylko pod warunkiem, że zostanie ustalone, skąd pochodzą - powiedział BBC Peter Avery z agencji kontroli granic.

NaSygnale.pl: Odkurzyła, ogarnęła bałagan, biżuterię też sprzątnęła...

d48x2sj

Podziel się opinią

Share

d48x2sj

d48x2sj
Więcej tematów