Trwa ładowanie...
11-09-2014 15:48

Protest pracowników samorządowych przed UM w Katowicach

W środę przed urzędem miasta w Katowicach zebrała się grupa ok. 80 pracowników samorządowych. Pod wspólnym sztandarem Solidarności żądali podwyżek. Mają poparcie Jerzego Ziętka.

Protest pracowników samorządowych przed UM w KatowicachŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d3pm042
d3pm042

Przed urzędem pojawili się pracownicy izby wytrzeźwień, straży miejskiej, domów pomocy społecznej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszyscy chcieli jednego - godnej wypłaty. Pracownicy zatrudniani przez katowicki samorząd domagają się podwyżek płac o 200 zł oraz rekompensaty za brak podwyżek w poprzednich latach.

- Ludzie zarabiają po 1400-1500 zł na rękę. W lipcu prezydent dał im po 100 zł podwyżki - po roku spotkań. I uznał, że nie ma już o czym rozmawiać. Nie zgadzamy się na to, pracownicy domów pomocy społecznej czy MOSiR-u oraz bibliotek naprawdę ciężko pracują, a mają wręcz głodowe pensje - mówił Mariusz Sumara, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pracowników Samorządowych w Katowicach.

Przewodniczący Solidarności zapewniał, że protest nie jest związany z zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

- To efekt zerwanych przez prezydenta rozmów o podwyżkach, które prowadziliśmy od roku - mówił Sumara.

d3pm042

Za gest niezwiązany z wyborami nie można jednak uznać niespodziewanego poparcia ze strony Jerzego Ziętka, kontrkandydata Uszoka. Polityk chce spotkać się ze związkowcami i znaleźć rozwiązanie ich sytuacji. Uważa, że 10 lat bez podwyżki to za długo - dobry pracownik zasługuje na dobrą pracę, a pieniądze można znaleźć ograniczając inne wydatki miasta.

Po proteście związkowcy przekazali przewodniczącemu rady miasta petycję w sprawie podwyżek.

d3pm042
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pm042
Więcej tematów