Trwa ładowanie...
d3ruglh

Progress Software: wyniki pierwszego kwartału

Progress Software Corporation, przedstawiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2001 roku zakończony 28 lutego 2001 r. Przychody kwartalne wyniosły 60,2 mln USD, co oznacza 16% spadek w stosunku do analogicznego okresu 2000 roku. Zysk netto zamknął się kwotą 2,0 mln. USD i jest niższy o ponad 78 % od zysku osiągniętego w ubiegłorocznym pierwszym kwartale. Zysk na akcję i ekwiwalent akcji osiągnął 0,05 USD.

Share
d3ruglh

Progress Software Corporation poinformował dodatkowo, ze w trakcie pierwszego kwartału firma skupiła 85 000 szt. akcji własnych o wartości 1,3 mln. USD. Od rozpoczęcia programu wykupu akcji własnych zainicjowanego w 1996 roku, Progress skupił 12,8 miliona własnych akcji o wartości ponad 110 mln USD.

"Znacznie niższe wyniki finansowe są wypadkową kilku elementów do których obok czynnika zewnętrznego jakim jest globalna recesja należy zaliczyć szereg czynników wewnętrznych. Są nimi m.in. reorganizacja firmy Progress Software Corporation na 5 autonomicznych działów i firm, realizowane inwestycje na rynku e-biznesu jak również na rynku baz danych z otwartym kodem źródłowym oraz kontynuowany program wykupu akcji własnych. Pomimo wyżej wymienionych czynników, firma nasza osiągnęła w tym bardzo trudnym okresie zysk, co jak pokazują dane rynkowe, nie udaje się większości firm działających na podobnych rynkach" - powiedział Joe Alsop, prezes firmy Progress Software Corporation. (eRPe)

Więcej informacji o firmie Progress Software i jej produktach można znaleźć na stronach http://www.progress.com

_ Więcej o wydarzeniach z dziedziny teleinformatyki, sprzęcie komputerowym, oprogramowaniu i biznesie IT znajdziesz w poszczególnych sekcjach_ Serwisu Komputerowego WP

d3ruglh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ruglh
Więcej tematów