Trwa ładowanie...
temperatura

Prognoza pogody na 14 i 15 czerwca

Zachodnia część Europy oraz Skandynawia są w zasięgu wyżu znad Irlandii. Pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu niżów znad Morza Śródziemnego i zachodniej Rosji oraz związanych z nimi układami frontów atmosferycznych. Polska jest na skraju niżu z ośrodkiem nad Rosją, w chłodnej i wilgotnej, polarnomorskiej masie powietrza.

Share
Prognoza pogody na 14 i 15 czerwca
Źródło: AFP, fot: Patrick Pleul
d469c2l

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

Sobota

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a w południowej połowie Polski miejscami także burze. W partiach szczytowych Tatr okresowo opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 13-15 st. na północnym wschodzie oraz nad morzem do ok. 18 st. w centrum i 20 st. miejscami na południu. W rejonach podgórskich temperatura od 16 do 18 st. Wiatr na wybrzeżu z kierunków północnych, umiarkowany i dość silny, w porywach do 55km/h, a na wybrzeżu wschodnim wzmagający się do silnego (do 45 km/h), w porywach do 70 km/h. Na pozostałym obszarze kraju wiatr przeważnie umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę przeważać będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na północnym zachodzie i zachodzie kraju miejscami pojawią się rozpogodzenia. We wschodniej i centralnej części Polski okresami opady deszczu, które stopniowo od zachodu będą zanikać. W partiach szczytowych Tatr okresowo opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. min. od 8 do 11 st., chłodniej w rejonach podgórskich oraz na zachodzie, zwłaszcza w rejonach rozpogodzeń, tam od 5 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, przeważnie północno-zachodni.

d469c2l

Niedziela

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami nawet małe, a na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. We wschodniej oraz południowo-wschodniej części Polski przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie możliwe burze. Temp. maks. od 15 st. miejscami nad morzem oraz w rejonach podgórskich do 17-20 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, okresowo umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Warszawa

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 18 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d469c2l

Podziel się opinią

Share
d469c2l
d469c2l
Więcej tematów