Trwa ładowanie...
d405f1m
+5

Prof. Jerzy Stępień: chcą do woli się nachapać

• Były prezes Trybunału Konstytucyjnego: Kaczyński wykorzystuje demokrację do jej wykończenia. I to jest przerażające
• W ocenie prof. Stępnia spór wokół TK służy PiS do przejęcia władzy, by "wreszcie do woli się nachapać"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Jerzy Stępień
Prof. Jerzy Stępień (Agencja Gazeta, Fot: Agnieszka Sadowska)
d405f1m

Prof. Jerzy Stępień w rozmowie z "Newsweekiem" przekonuje, że szefowi PiS chaos wokół Trybunału Konstytucyjnego służy temu, by "najpierw dorwać się do władzy, potem zapewnić sobie brak kontroli, aby wreszcie do woli się nachapać". - Paraliż Trybunału Konstytucyjnego jest tylko po to, aby PiS bezkarnie dokonało swojej rewolucji kadrowej. Tej władzy nie chodzi o przekształcenie państwa, chodzi wyłącznie o wymianę kadr - uważa b. prezes TK.

Jego zdaniem to, co robi PiS, nie jest demokracją. - To przechwytywanie władzy za pomocą mechanizmów demokratycznych stworzonych w dobrej wierze przez ludzi, którzy uważali, że prawa należy przestrzegać - tłumaczy.

Pytany, czego najbardziej się obawia, przyznaje, że nie możemy zapominać, że mamy w Polsce silną tradycję rokoszy wymykających się spod kontroli. - I tego naprawdę się boję. Jedyna nadzieja w tym, że (...) Polacy przejrzą na oczy, zanim dojdzie do dramatu. I zdołają wycofać się ze ślepego zaułka, w który prowadzi Polskę prezes PiS - mówi w wywiadzie z "Newsweekiem".

d405f1m

Podziel się opinią

Share

d405f1m

d405f1m
Więcej tematów