Trwa ładowanie...

Prof. Jerzy Stępień: chcą do woli się nachapać

• Były prezes Trybunału Konstytucyjnego: Kaczyński wykorzystuje demokrację do jej wykończenia. I to jest przerażające
• W ocenie prof. Stępnia spór wokół TK służy PiS do przejęcia władzy, by "wreszcie do woli się nachapać"

Share
Prof. Jerzy Stępień: chcą do woli się nachapać
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Agnieszka Sadowska
dao08v0

Prof. Jerzy Stępień w rozmowie z "Newsweekiem" przekonuje, że szefowi PiS chaos wokół Trybunału Konstytucyjnego służy temu, by "najpierw dorwać się do władzy, potem zapewnić sobie brak kontroli, aby wreszcie do woli się nachapać". - Paraliż Trybunału Konstytucyjnego jest tylko po to, aby PiS bezkarnie dokonało swojej rewolucji kadrowej. Tej władzy nie chodzi o przekształcenie państwa, chodzi wyłącznie o wymianę kadr - uważa b. prezes TK.

Jego zdaniem to, co robi PiS, nie jest demokracją. - To przechwytywanie władzy za pomocą mechanizmów demokratycznych stworzonych w dobrej wierze przez ludzi, którzy uważali, że prawa należy przestrzegać - tłumaczy.

Pytany, czego najbardziej się obawia, przyznaje, że nie możemy zapominać, że mamy w Polsce silną tradycję rokoszy wymykających się spod kontroli. - I tego naprawdę się boję. Jedyna nadzieja w tym, że (...) Polacy przejrzą na oczy, zanim dojdzie do dramatu. I zdołają wycofać się ze ślepego zaułka, w który prowadzi Polskę prezes PiS - mówi w wywiadzie z "Newsweekiem".

dao08v0

Podziel się opinią

Share
dao08v0
dao08v0
Więcej tematów