Trwa ładowanie...

Proboszcz rozdaje karpie


Pół tysiąca karpi, wyhodowanych w parafialnych
stawach, rozdał potrzebującym i stołówkom dla ubogich proboszcz
parafii w Skrzynnie koło Przysuchy niedaleko Radomia.

Proboszcz rozdaje karpieŹródło: Jupiterimages
dgk63bm
dgk63bm

Ksiądz Henryk Kołodziejczyk hoduje karpie od 11 lat. Osobiście ich dogląda i karmi, dlatego - co kapłan podkreślał wielokrotnie - są one wyjątkowo smaczne.

Co roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia ks. Kołodziejczyk wyrusza z rybami i dostarcza je do jadłodajni dla ubogich i placówek prowadzonych przez siostry zakonne. Stara się też pomagać swoim parafianom. Wielu z nich na wigilijnej wieczerzy spożywa właśnie karpie otrzymane od swojego proboszcza.

Kapłan podkreślił, że nie hoduje ryb dla zysku. Jest u nas wiele rodzin ubogich, wielodzietnych, dlatego to one głównie dostają wsparcie. A chciałbym dzielić się karpiami z wszystkimi mieszkańcami, lecz to, co mam, to wciąż mało, by zaspokoić potrzeby całej parafii - dodał.

dgk63bm

Ksiądz Kołodziejczyk porównał rozdawanie karpi do dzielenia się chlebem. Tak jak dzielimy się białym opłatkiem w Wigilię, który jest znakiem wspólnoty, jedności, miłości i pokoju, tak na Boże Narodzenie chcemy się dzielić tym karpiem, jak sercem, jak bochnem chleba - mówi proboszcz.

Parafialne stawy mają powierzchnię 1,5 hektara. Powstały z inicjatywy księdza Kołodziejczyka w latach 1988-90 obok plebani, zwanej od imienia proboszcza Henrykówką, też wybudowanej przez ks. Kołodziejczyka siedem lat temu.

dgk63bm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgk63bm
Więcej tematów