Trwa ładowanie...

Problemy ze sprzedażą Twierdzy Modlin

Twierdza Modlin już po raz piąty pójdzie pod młotek. Pomimo obniżki ceny, kupców trudno znaleźć. Zainteresowany jest Nowy Dwór Mazowiecki, ale szanse na przejęcie ma małe. O sprawie pisze "Życie Warszawy".

Share
Problemy ze sprzedażą Twierdzy Modlin
Źródło: a
d1f5q5x

Fortyfikacje, które u zbiegu Wisły i Narwi wybudowano na rozkaz Napoleona, są teraz własnością Agencji Mienia Wojskowego. Od 2008 r. już czterokrotnie wystawiane były na sprzedaż, za każdym razem bezskutecznie. Agencja szuka nabywcy obszaru o powierzchni ponad 55 ha, zabudowanego 37 budynkami i innymi obiektami budowlanymi.

W tym czasie cena twierdzy spadła już o 70 % W pierwszym przetargu agencja chciała za nią 220 mln zł, w dwóch następnych - 160 mln zł. Ostatnia licytacja odbyła się w grudniu zeszłego roku. Cena wywoławcza wyniosła już tylko 70 mln zł.

Kolejny przetarg odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. - Nie planujemy kolejnego obniżania ceny nieruchomości - mówi rzeczniczka AMW Małgorzata Golińska. Potencjalnemu nabywcy przysługiwać będzie natomiast 50-procentowa bonifikata z tytułu wpisania obiektu do rejestru zabytków. Oznacza to, że kupiec - jeśli się znajdzie - zapłaci za obiekt 35 mln zł.

d1f5q5x

Podziel się opinią

Share
d1f5q5x
d1f5q5x
Więcej tematów