Trwa ładowanie...
d2h49hg

Prezes TP SA: Internet będzie tańszy


Prezes TP SA Marek Józefiak
W środę gościem czata w Wirtualnej Polsce był Prezes
Zarządu Telekomunikacji Polskiej SA Marek Józefiak.

Share
d2h49hg

Pytania internautów dotyczyły przede wszystkim dostępu do Internetu: Kiedy w Polsce Internet przestanie być nagrodą dla nielicznych? - pytali użytkownicy czata.

Już w najbliższym czasie zamierzamy uatrakcyjnić usługę Neostrady. Zakładamy obniżenie ceny i zwiększenie jednocześnie szybkości transmisji. My także uważamy, że ceny dostępu do Internetu są wysokie i będziemy robić wszystko, aby je obniżać - zapewnił prezes.

Józefiak zaprzeczył, że usługa SDI (stały dostęp do Internetu), czyli połączenie z Internetem, atrakcyjne dla użytkowników domowych i małych firm, została zlikwidowana.

SDI nie wycofano - ta usługa jest nadal rozwijana. Podstawową jednak usługą będzie ADSL, szerokopasmowy dostęp, czyli Neostrada - powiedział na czacie Józefiak.

d2h49hg

Oprócz pytań dotyczących Internetu internauci pytali także o to, kiedy można spodziewać się zniżek za rozmowy dokonywane przez aparaty komórkowe. To zależne jest od umowy TP SA z operatorami telefonii komórkowych. My też jesteśmy zdania, że stawki te są zbyt wysokie, ale ich obniżenie zależy od tego jak operatorzy komórkowi (Plus, Era, Idea) ustosunkują się do naszych propozycji - powiedział prezes Józefiak.

Prezes zapewnił też internautów, że niedługo znikną kolejki w biurach TP SA.

Niebawem przedstawimy naszym klientom kilka wariantów regulowania należności za nasze usługi. Przede wszystkim zamierzamy zwiększyć ilość punktów, gdzie będzie można dokonać płatności. Jestem przekonany, że kolejki znikną- powiedział Józefiak.

Prezes Józefiak podzielił się także z internautami planami dotyczącymi TP SA.

d2h49hg

W perspektywie 10 lat TP SA będzie firmą świadczącą nie tylko usługi telekomunikacyjne, ale szeroko rozumiane usługi multimedialne i z pewnością nie będzie to tak standardowa oferta, jak jest to dzisiaj. Chciałbym też, aby już nawet wcześniej niż za 10 lat TP SA była nie tylko najlepszym operatorem, ale operatorem najchętniej wybieranym, a to oznacza zaufanie do firmy, jej oferty i przede wszystkim poziomu świadczonych usług. - zapewnił Józefiak.

Prezes jest także zdania, że zysk firmy z tego roku będzie wyższy niż w roku ubiegłym.

Zysk netto grupy Telekomunikacji Polskiej SA za 2002 rok, w porównaniu z wynikami z 2001 roku, kiedy wyniósł 183 mln zł, będzie wyższy - poinformował prezes spółki.

Pytany przez internautów, jakiego spodziewa się zysku netto za 2002 rok, odpowiedział: Większego.

Prezes Zarządu TP SA był gościem Wirtualnej Polski w związku z obchodzonym w czwartek Międzynarodowym Dniem Telekomunikacji. W tym roku tematem przewodnim obchodów są wyzwania i perspektywy związane z Internetem. Wirtualna Polska jest w naszym kraju patronem Światowych Dni Telekomunikacji.(iza)

Zobacz także:
Zapis czata

d2h49hg

Podziel się opinią

Share
d2h49hg
d2h49hg
Więcej tematów