Trwa ładowanie...
dm7fgpv

Prawnik o nagraniach Beger

Mecenas Wojciech Wiza z Zrzeszenia Prawników Polskich uważa, że nie jest jednoznaczne, czy poseł Adam Lipiński popełnił przestępstwo. Wczoraj telewizja TVN pokazała nagrania z ukrytej kamery, na których szef gabinetu politycznego premiera oraz Wojciech Mojzesowicz negocjują z Renatą Beger przejście jej oraz kilku innych posłów Samoobrony do PiS w zamian za stanowiska i miejsca na listach wyborczych.

Share
dm7fgpv

Zobacz także galerię: * Beger nagrała PiS*

Mecenas Wiza powiedział, że z informacji dostępnych w mediach trudno jest wywnioskować, jaki był zamiar ministra Lipińskiego. W jego odczuciu tego rodzaju zachowanie powinno jednak być przedmiotem zainteresowania organów ścigania.

dm7fgpv

Wojciech Wiza uważa, że można się zastanawiać, czy w tym przypadku doszło do popełnienia tak zwanego przestępstwa przekupstwa. Wyjaśnił, że jego podmiotem może być każda osoba, która udziela osobie pełniącej funkcję publiczną korzyści osobiste albo obietnicę w zamian za jakąś korzystną decyzję czy poparcie określonej sprawy.

Mecenas Wojciech Wiza dodał, że nie wiadomo też, czy Renata Beger nie stawiała warunków dla poparcia pewnych decyzji. Wówczas mogłoby to mieć znamiona popełnienia przestęptwa sprzedajności.

dm7fgpv

Podziel się opinią

Share
dm7fgpv
dm7fgpv
Więcej tematów