Trwa ładowanie...
23-01-2015 03:17

Prawda o Polakach według Google'a

Zainteresowanie internetowej społeczności na pstrym koniu jeździ. Jaki obraz Polaków otrzymujemy na podstawie danych z internetowej przeglądarki - docieka "Dziennik Gazeta Prawna".

Prawda o Polakach według Google'aŹródło: AFP, fot: Damien Meyer
d4bzd25
d4bzd25

Wyszukiwarka trendów Google'a to powszechnie dostępne narzędzie, które pokazuje kto, kiedy, gdzie i z jakimi dodatkami wpisywał w okienko Google'a dane słowo czy frazę. Świat według Google Trends zaczął się 11 lat temu, a światło dzienne ujrzał dwa lata później - wtedy udostępniono to narzędzie.

Z polskich podsumowań 2014 roku możemy się dowiedzieć, że najpopularniejszym filmem było "Miasto 44", a programem telewizyjnym "Top Model". Rekordy biło pytanie "co to jest snapchat". Ten popularny w USA komunikator internetowy był równie intrygujący dla naszych internautów, jak "selfie" i "gender".

Brodata Conchita Wurst była - zaraz po zmarłej na raka aktorce Annie Przybylskiej - najbardziej wyszukiwaną w Polsce osobą.

Zdrowie to jeden z ulubionych tematów, z jakim Polacy zwracają się do Google'a. Na pierwszym miejscu listy wyszukiwań w 2014 roku jest fraza "rak piersi", tuż po niej "ból piersi". Najczęściej informacji o tych dolegliwościach szukają internauci z Mazowsza i Kujaw, najrzadziej - mieszkańcy Lubuskiego.

d4bzd25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bzd25
Więcej tematów