Trwa ładowanie...
dvrj5ob

Powstała "Nowa Generacja"

Zjazd założycielski nowej organizacji centroprawicowej "Nowa Generacja" odbył się w niedzielę w Warszawie.

Share
dvrj5ob

W zjeździe uczestniczyło ok. 200 młodych osób z całej Polski m.in. sympatyków SKL i RS. Wśród nich wielu było takich, którzy w polityce stawiają pierwsze kroki i na zjazd przyjechali bardziej z ciekawości niż sympatii partyjnych.

Na zjeździe omówiono i przyjęto statuty programowe "Nowej Generacji". Wśród priorytetów młodzi działacze wymieniają: wyrównanie szans edukacyjnych młodych ludzi bez względu na miejsce zamieszkania, wsparcie młodzieży rozpoczynającej pracę oraz osób podejmujących działalność gospodarczą. "Nowa Generacja" opowiada się również za zapewnieniem równoprawnej pozycji na rynku europejskim polskim rolnikom rozwijającym swoje gospodarstwa.

Sposobem na wyrównanie szans edukacyjnych byłoby - według "Nowej Generacji" - powołanie Krajowego Funduszu Wyrównywania Szans. Instytucja ta wspierałaby edukację dzieci i młodzieży wiejskiej oraz z małych miasteczek. Konieczne jest też uruchomienie systemu ulg i zwolnień dla przedsiębiorstw inwestujących w uczniów i studentów.

Z kolei startującym młodym przedsiębiorcom miałby pomagać Polski Młodzieżowy Fundusz Rozwoju. Według "Nowej Generacji", na ten cel przeznaczony powinien być 1% budżetu państwa.

Prezesem "Nowej Generacji" został Miłosz Górecki - do tej pory przewodniczący Forum Młodzieży Konserwatywnej, wiceszef Rady Politycznej SKL-RNP. Była to jedyna kandydatura, którą młodzi działacze zgłosili w niedzielę. (mag)

dvrj5ob

Podziel się opinią

Share
dvrj5ob
dvrj5ob
Więcej tematów