Trwa ładowanie...
dff5ghq
dff5ghq
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Powrót Gawriłowa

Siergiej Gawriłow, biznesmen związany z
rosyjskimi służbami specjalnymi - zakpił z polskiego wywiadu. Choć
jest w naszym kraju osobą niepożądaną, pod zmienionym nazwiskiem
odwiedza Polskę, żeby pilnować tu swoich interesów - wynika z
ustaleń "Rzeczpospolitej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dff5ghq

Gawriłow to Rosjanin, który w Polsce w latach 90. prowadził rozległe interesy w branży paliwowej i był współwłaścicielem banku. W 1997 r. NBP podejrzewał go o pranie brudnych pieniędzy, a UOP o pracę dla rosyjskiego wywiadu. Rosjanin został wyproszony z Polski, stracił kartę stałego pobytu. Od tamtej pory on i jego żona Larisa mają zakaz przekraczania naszej granicy.

Ostatnio o Gawriłowie znów jest głośno w związku z aferą Orlenu - media przypomniały, że jego spółka Bagbud próbowała dostarczać rosyjską ropę do rafinerii w Płocku. Sam Gawriłow miał udziały w firmie Marka Dochnala, którego nazwisko również wymienia się ostatnio w kontekście afery Orlenu.

Byli członkowie kierownictwa wywiadu są zdania, że jakakolwiek aktywność Gawriłowa w Polsce, to zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Tymczasem byli współpracownicy Rosjanina twierdzą, że bywa on bez przeszkód w Warszawie. Kilka osób go widziało, a były dziennikarz telewizyjny, który kilka lat temu przyjaźnił się z Gawriłowem twierdzi, że na ulicy w Warszawie spotkał jego żonę. (PAP)

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów