Trwa ładowanie...
d3rha6x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pość, milcz i zapłać

Duchowni z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu kuszą rekolekcjami z dietą św. Hildegardy czy postem Daniela - informuje "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pość, milcz i zapłać
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d3rha6x

- Wolne miejsca? Mamy jeszcze tylko na tradycyjne modlitewne rekolekcje wielkopostne pt. "W oczekiwaniu Świętej Paschy". Na św. Hildegardę od miesiąca wszystko zajęte - mówi Jakub Litwa z recepcji Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Rekolekcje z postem według św. Hildegardy oferuje już kilkanaście ośrodków prowadzonych przez polskie zakony. Na ich stronach internetowych roi się od świadectw szczęśliwców, którym się udało: "Schudłam 5 kg", "Nie czuję się już przemęczona" - czytamy opinie zadowolonych kuracjuszy.

Zakonnicy unikają odpowiedzi, czy ateistów na kuracje przyjmą. Pallotyni wymieniają jednak pomoce, które należy ze sobą zabrać: Pismo Święte, duży kubek do picia ziół, termofor, strój do gimnastyki.

Św. Hildegarda ma konkurenta - Post Daniela. - O ile w poście św. Hildegardy nacisk jest położony na spożywanie produktów na bazie orkiszu (pieczywo, makarony), to w Poście Daniela spożywamy tylko to, co biblijny Daniel, czyli ograniczamy się do warzyw i owoców - mówi ks. Piotr Wypych ze zgromadzenia oo. Misjonarzy św. Rodziny z Bąblina pod Poznaniem.

d3rha6x

Podziel się opinią

Share

d3rha6x

d3rha6x
Więcej tematów