Trwa ładowanie...
d1i9xpf

Pość, milcz i zapłać

Duchowni z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu kuszą rekolekcjami z dietą św. Hildegardy czy postem Daniela - informuje "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pość, milcz i zapłać
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d1i9xpf

- Wolne miejsca? Mamy jeszcze tylko na tradycyjne modlitewne rekolekcje wielkopostne pt. "W oczekiwaniu Świętej Paschy". Na św. Hildegardę od miesiąca wszystko zajęte - mówi Jakub Litwa z recepcji Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Rekolekcje z postem według św. Hildegardy oferuje już kilkanaście ośrodków prowadzonych przez polskie zakony. Na ich stronach internetowych roi się od świadectw szczęśliwców, którym się udało: "Schudłam 5 kg", "Nie czuję się już przemęczona" - czytamy opinie zadowolonych kuracjuszy.

Zakonnicy unikają odpowiedzi, czy ateistów na kuracje przyjmą. Pallotyni wymieniają jednak pomoce, które należy ze sobą zabrać: Pismo Święte, duży kubek do picia ziół, termofor, strój do gimnastyki.

Św. Hildegarda ma konkurenta - Post Daniela. - O ile w poście św. Hildegardy nacisk jest położony na spożywanie produktów na bazie orkiszu (pieczywo, makarony), to w Poście Daniela spożywamy tylko to, co biblijny Daniel, czyli ograniczamy się do warzyw i owoców - mówi ks. Piotr Wypych ze zgromadzenia oo. Misjonarzy św. Rodziny z Bąblina pod Poznaniem.

d1i9xpf

Podziel się opinią

Share
d1i9xpf
d1i9xpf
Więcej tematów