Trwa ładowanie...
d2q5vdl
d2q5vdl

Pomóżmy biedniejszym od nas

Share
d2q5vdl
source=Plakat Rafała Olbińskiego
(Fot. Mieczysław Klajnowski) Plakat Rafała Olbińskiego (Fot. Mieczysław Klajnowski)
source=Plakat Rafała Olbińskiego (Fot. Mieczysław Klajnowski)Źródło: Plakat Rafała Olbińskiego (Fot. Mieczysław Klajnowski)

Internetowa aukcja rozpocznie się o godz. 13.00. Każdy internauta będzie mógł kupić sto plakatów zatytułowanych "Pomóż" z autografami artysty. Wcześniej, o godz. 12.00 odbędzie się czat z Rafałem Olbińskim, a po nim konferencja prasowa. Licytacja potrwa do poniedziałku (11 grudnia), do godziny 20.00.

Pieniądze ze sprzedaży wspomogą budowę ośrodka opiekuńczo-wychowawczego w Albanii. Trafią także do sierocińców w Kambodży i Papui Nowej Gwinei oraz do Kolumbii.

d2q5vdl

Rafał Olbiński, jeden z najbardziej cenionych grafików na świecie, plakat "Pomóż" wykonał specjalnie dla akcji "Dar serca dla biedniejszych od nas".

Artysta mieszka na stałe w Stanach Zjednoczonych, gdzie wykłada w Szkole Sztuk Wizualnych w Nowym Jorku. Za swoje prace otrzymał ponad sto nagród i wyróżnień, m.in. Oskara za "Najbardziej Pamiętny Plakat Świata". Wygrał również konkurs ogłoszony przez burmistrza Nowego Jorku na plakat reprezentujący miasto.

(iw)

d2q5vdl

Podziel się opinią

Share
d2q5vdl
d2q5vdl
Więcej tematów