Trwa ładowanie...
d4930na

Polsko-czeska autostrada

Między Polską i Czechami powstanie połączenie autostradowe. Wicepremier, minister infrastruktury Marek Pol podpisał w poniedziałek w Pradze umowę międzyrządową o połączeniu polskiej autostrady A 1 z czeską - D 47.

Share
d4930na

Obie strony - jak zapewnił wicepremier Marek Pol - dołożą wszelkich starań, aby autostrada została zakończona do roku 2008. Pol rozmawiał także o połączeniu dwóch terminali przeładunkowych w polskim Sławkowie i w Boguminie po stronie czeskiej z koleją transsyberyjską.

Wicepremier powiedział, że rozmawiał ze stroną czeską na temat tego, jak sprawa ta rozwija się, bo ona nie zależy tak do końca ani od Polaków, ani od Czechów, a zależy najbardziej od Rosjan, Chińczyków, Koreańczyków. Oceniliśmy, że rozwój tej koncepcji jest dobry, że wiele wskazuje na to, że rzeczywiście przez Europę powinno ruszyć w nieodległym czasie co najmniej kilkadziesiąt, potem stokilkadziesiąt tysięcy kontenerów, w milionach kontenrów, które są z Azji do Europy transportowane, dziś drogą morską - powiedział Marek Pol. Dodał, że oba kraje muszą być przygotowane do tego wielkiego tranzytu.

Sławków z Boguminem nie będzie połączony specjalną linią kolejową. Zastosowany zostanie orginalny polski patent pozwalający na zmianę rozstawu kół w podwoziach pociągów. (aka)

d4930na
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4930na
d4930na
Więcej tematów