Trwa ładowanie...
isis

Polak ranny w walce z ISIS

Łucznik jest najbardziej znanym Polakiem działającym przeciwko ISIS. Mężczyzna założył grupę zadaniową "Gniew Eufratu" złożoną z ośmiu rodaków, którzy każdego dnia ryzykują życie walcząc z tzw. Państwem Islamskim.

Share
Polak ranny w walce z ISIS
Źródło: East News, Fot: AY-COLLECTION/SIPA
d2nagv1

W środę na profilu grupy zadaniowej "Gniew Eufratu" pojawił się post dotyczący stanu zdrowia jednego z bojowników - Łucznika. Mężczyzna został ranny podczas odbijania syryjskiego miasta Raqqa. Gdy stał na dachu budynku znajdującego się na linii frontu, nadleciał dron wysłany przez dżihadystów, z podwieszonym granatem. Łucznik był zmuszony do skoku, na szczęście pod ścianą budynku znajdowała się sterta śmieci, która zamortyzowała upadek. Ranny Polak natychmiast trafił do szpitala. "Korzystajac z okazji nabiorę może trochę wagi, bo jest dramat, z 87 na 72 od początku operacji"- napisał na Facebooku

Z naszych informacji wynika, że Łucznik wciąż pozostaje w szpitalu. W poście czytamy, że lekarze zalecili mężczyźnie okres drutygodniowej rekonwalescencji. Polak chce jednak jak najszybciej wrócić na front. Łucznik podziękował za liczne życzenia powrotu do zdrowia, które dostaje od polskich internautów.

Zobacz także: Dwoje Polaków zginęło w Manchesterze

d2nagv1

Podziel się opinią

Share
d2nagv1
d2nagv1
Więcej tematów