Trwa ładowanie...
d4efwma

Połączenie HP i Compaqa

W dniu dzisiejszym koncerny Hewlett-Packard Company i Compaq Computer Corporation ogłosiły połączenie, na skutek którego ma powstać globalny lider w dziedzinie nowych technologii - korporacja zdolna konkurować z IBM.

d4efwma
d4efwma

Nowa korporacja (pozostająca pod nazwą HP) zamierza oferować największy wachlarz produktów z branży IT na rynku - od rozwiązań biznesowych przez produkty domowe, palmtopy i drukarki po systemy przechowywania danych, oprogramowanie oraz usługi.

Spodziewane całkowite roczne koszty działania giganta po połączeniu firm wynosić będą około 2,5 mld USD - będzie za to generowany przychód na poziomie 87 mld i zysk operacyjny rzędu 3,9 miliarda. Firma będzie działać w ponad 160 państwach świata i zatrudniać ponad 145 tysięcy pracowników.

Umowa przewiduje, że podział "wpływów" w nowej firmie będzie przedstawiał się następująco: dotychczasowi udziałowcy HP utrzymają 64% akcji nowej firmy, udziałowcy Compaqa - 36%. Wartość akcji nowego HP wynosi w przybliżeniu 25 mld USD.

Główna kwatera korporacji pozostanie (jak dotychczas HP) w Palo Alto, a jej prezesem i CEO obecny szef HP - Carly Florina. Działania firmy będą prowadzone w oparciu o podział na cztery główne działy: Imaging and Printing, Access Devices, IT Infrastructure oraz Services. (eRPe)

d4efwma
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4efwma
Więcej tematów