Trwa ładowanie...
d36rkl7

Polacy są nieufni

Tylko 14% Polaków uważa, że innym można ufać. Jeszcze mniej - 12% należy do jakiejś organizacji. Społeczeństwo obywatelskie powstaje opornie - pisze "Gazeta Wyborcza".

d36rkl7
d36rkl7

Penuria - po tak rzadkie słowo oznaczające "brak, niedostatek" sięgnęli analitycy TNS OBOP, by opisać wyłaniający się z najnowszego sondażu stan społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Wyniki są przygnębiające: Polacy sobie nie ufają, nie wierzą, że inni widzą cokolwiek poza czubkiem własnego nosa, nie działają w organizacjach pozarządowych - czytamy w gazecie.

Dyrektor Instytutu Spraw Publicznych profesor Lena Kolarska-Bobińska tłumaczy, że Polacy sobie nie ufają, ponieważ są przekonani, że każdy dba jedynie o własne interesy. Brakuje poczucia, że trzeba troszczyć się o dobro wspólne. Rodzina i krewni, to właściwie jedyna wspólnota, o którą należy się troszczyć - pisze "Gazeta Wyborcza". Zdaniem profesor Kolarskiej-Bobińskiej, winne są również organizacje pozarządowe, które nie nauczyły się pozyskiwać członków i sympatyków. (IAR)

d36rkl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36rkl7
Więcej tematów