Trwa ładowanie...
d226d13
pol
+1
03-04-2004 12:50

Pol: SDPL nie wchłonie UP

Unia Pracy będzie partią samodzielną, a głosy o
przejściu do nowej partii Marka Borowskiego są odosobnione. W
partii trwają intensywne poszukiwania lidera - powiedział w sobotę
w Krakowie przewodniczący Unii Pracy Marek Pol.

d226d13

Zapytany o głosy, jakie pojawiły się m.in. w internetowej dyskusji na stronach UP, dotyczące zerwania koalicji z SLD lub przejścia do nowej partii Marka Borowskiego, Pol powiedział: "Dyskusja na lewicy w tej chwili trwa, myślę, że jest to zdanie wyodrębnione, zdanie pojedyncze. Zdecydowana większość władz UP i wszystkich struktur UP jasno opowiedziała się za tym, żeby UP pozostała partią samodzielną, partią lewicową, związaną ze związkami zawodowymi, z ruchami ekologicznymi, taką typową lewicową polską partią" - stwierdził.

Dodał, że UP "w tej chwili wypracowuje pomysł na lidera UP". Zadeklarował, że on sam będzie bardzo intensywnie uczestniczył w poszukiwaniu nowego lidera, nie chciał podać żadnych nazwisk, ani tego, komu udzieli rekomendacji. "Absolutnie nie wypowiadam się w tej chwili w tej sprawie. Moja rekomendacja może pomóc albo zaszkodzić" - zastrzegł.

Pol powiedział, że warunki poparcia nowego rządu, jakie postawiła piątkowa Rada Krajowa UP - osłony dla najbiedniejszych i wycofanie polskich wojsk z Iraku lub zmiana charakteru naszej obecności wojskowej - dotyczą każdego premiera, nie tylko Marka Belki.

d226d13
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d226d13
Więcej tematów