Trwa ładowanie...
d25grwv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pogoda jest dla bogatych

W ciągu najbliższych pięciu lat prawie potroi się liczba majętnych Polaków, których majątek jest wyceniany na minimum 400 tys. zł - zapowiada "Gazeta Polska Codziennie", powołując się na raport Economist Intelligence Unit.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda jest dla bogatych
(WP.PL, Fot: Przemysław Jach)
d25grwv

Obecnie takich osób jest zaledwie 717 tys.; w 2020 r. ma ich być ponad 2 mln.

Gospodarstwa domowe budujące nowe majątki, to grupa, która posiada aktywa w wysokości od 400 tys. do 8 mln zł. Według raportu osoby te w większości same do tego doszły; tylko 3 proc. odziedziczyło lub wygrało majątek.

Gazeta zderza to doniesienie z faktem, że 2 mln ludzi w Polsce żyje za mniej niż 466 zł miesięcznie, czyli poniżej minimum egzystencji.

d25grwv

Zobacz także: najdroższy żaglowiec świata

d25grwv

Podziel się opinią

Share

d25grwv

d25grwv
Więcej tematów