Trwa ładowanie...
d2iauzp
ubezpieczenia
01-10-2007 14:35

Podwyżek OC nie ma, ale będą

Na razie największe firmy ubezpieczeniowe nie podniosły składek obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Share
d2iauzp

PZU i Warta zdecydowały się, że 12-procentowy ryczałt dla Narodowego Funduszu Zdrowia na leczenie ofiar wypadków drogowych będą pokrywały z własnych środków. Sama Warta szacuje, że w skali roku będzie to wydatek 50 milionów złotych. Niektóre mniejsze firmy (między innymi, Link 4), sprzedają od dzisiaj już droższe ubezpieczenie OC.

Specjaliści nie mają jednak wątpliwości, że i duzi gracze będą musieli w niedalekiej przyszłości podnieść składki. Jak mówi Andrzej Maciążek z Polskiej Izby Ubezpieczeń, trudno sobie wyobrazić, że firmy będą w nieskończoność pokrywały ryczałt dla NFZ-u, gdy tylko w latach 99-2006 dopłaciły do OC ponad 400 milionów złotych.

W 2008 roku firmy ubezpieczeniowe przekażą NFZ-owi na leczenie ofiar wypadków ponad 700 milionów złotych. Jeśli tempo zakupu nowych samochodów będzie rosło szybciej niż w tym roku, kwota ta może być jeszcze wyższa. Na razie ciężko przewidzieć, kiedy składka na OC mogłaby wzrosnąć. Niewykluczone, że po zakończeniu kampanii wyborczej.

d2iauzp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iauzp
Więcej tematów