Trwa ładowanie...
d1fh329
Gazeta Polska CodziennieZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pobaw się w... Hitlera

Adolf Hitler nie jest symbolem faszyzmu. Do takiej kuriozalnej konkluzji doszła Prokuratura Rejonowa w Szczecinie, twierdzi "Gazeta Polska Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adolf Hitler (PAP/CAF)
d1fh329

Prokuratura odmówiła bowiem wszczęcia postępowania w sprawie propagowania nazizmu. Chodzi o maski przywódcy III Rzeszy sprzedawane w wielu nadmorskich miejscowościach.

Na straganach w każdym z nadmorskich kurortów można kupić maski wielu współczesnych polityków, głównie polskich. Lecz pojawiły się wśród nich także maski Adolfa Hitlera. W tej sprawie wpłynęło zawiadomienie do prokuratury. Ta jednak odmówiła wszczęcia postępowania.

W uzasadnieniu tej decyzji można przeczytać, że propagowanie jakiejkolwiek ideologii musi być postępowaniem, którego zamiarem jest przekonanie do niej. Zdaniem prokuratora sporządzającego uzasadnienie nie można przyjąć, że sprzedawanie masek z wizerunkiem Hitlera stanowiło prezentację przedmiotów propagujących faszystowski ustrój państwa, ponieważ były one sprzedawane razem z innymi maskami z wizerunkami znanych osób. Dlatego też należy przyjąć, że miały one mieć charakter zabawek.

d1fh329

Podziel się opinią

Share

d1fh329

d1fh329
Więcej tematów