Trwa ładowanie...
dpiz1gj

Pisane Ci pisanie?

Redakcja Wiadomości chce na stałe współpracować z osobami, które mają ciekawe spostrzeżenia dotyczące publikowanych informacji. Jeśli chcesz się tymi uwagami podzielić, to zapraszamy Cię do współredagowania naszego serwisu. Czekamy na Twój komentarz!

Share
dpiz1gj

Artykuł może opisywać tło pierwotnej wiadomości, uwarunkowania, przyczyny oraz ewentualne następstwa. Autor może zajmować swoje własne stanowisko w sprawie, ale w zgodzie z przytoczonymi faktami.

Każdy tekst powinien składać się z: tytułu, wprowadzenia i rozwinięcia. Poza tym powinien być:

  1. Zrozumiały - napisany językiem pozbawionym określeń typowo fachowych, środowiskowych, technicznych czy biurokratycznych, jak i również kolokwializmów.
  1. Atrakcyjny - informacje i argumenty powinny być tak dobrane, by maksymalnie zainteresować nimi odbiorców. Należy przy tym unikać wszelkich form protokolarności.
  1. Treściwy - bez gadulstwa, co nie znaczy że musi być krótki. Ważne żeby każde zdanie zostało użyte w celu wyjaśnienia Twojego punktu widzenia, a nie prezentowaniu zdolności pisarskich.
  1. Rzetelny - autor nie powinien publikować niesprawdzonych i niepotwierdzonych informacji oraz dołożyć wszelkich starań, by treść artykułu była zgodna ze stanem faktycznym.

Czekamy na Wasze mądre i interesujące komentarze!

dpiz1gj

Podziel się opinią

Share
dpiz1gj
dpiz1gj
Więcej tematów