Trwa ładowanie...
d1maw3l
30-01-2003 17:20

Pisane Ci pisanie?

Redakcja Wiadomości chce na stałe współpracować z osobami, które mają ciekawe spostrzeżenia dotyczące publikowanych informacji. Jeśli chcesz się tymi uwagami podzielić, to zapraszamy Cię do współredagowania naszego serwisu. Czekamy na Twój komentarz!

d1maw3l
d1maw3l

Artykuł może opisywać tło pierwotnej wiadomości, uwarunkowania, przyczyny oraz ewentualne następstwa. Autor może zajmować swoje własne stanowisko w sprawie, ale w zgodzie z przytoczonymi faktami.

Każdy tekst powinien składać się z: tytułu, wprowadzenia i rozwinięcia. Poza tym powinien być:

  1. Zrozumiały - napisany językiem pozbawionym określeń typowo fachowych, środowiskowych, technicznych czy biurokratycznych, jak i również kolokwializmów.
  1. Atrakcyjny - informacje i argumenty powinny być tak dobrane, by maksymalnie zainteresować nimi odbiorców. Należy przy tym unikać wszelkich form protokolarności.
  1. Treściwy - bez gadulstwa, co nie znaczy że musi być krótki. Ważne żeby każde zdanie zostało użyte w celu wyjaśnienia Twojego punktu widzenia, a nie prezentowaniu zdolności pisarskich.
  1. Rzetelny - autor nie powinien publikować niesprawdzonych i niepotwierdzonych informacji oraz dołożyć wszelkich starań, by treść artykułu była zgodna ze stanem faktycznym.

Czekamy na Wasze mądre i interesujące komentarze!

d1maw3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1maw3l
Więcej tematów