Trwa ładowanie...
df64hkc

PiS wierzy w swoje sondaże

Jak się dowiedział "Dziennik", PiS ma własne
centrum analityczne, które bada nastroje społeczne i pomaga w
ocenie efektów promocji partii.

df64hkc
df64hkc

Partie słono płacą ośrodkom badania opinii społecznej za sondaże w trakcie kampanii wyborczych i trzymają to w tajemnicy. Okazuje się jednak, że nie wszyscy korzystają z komercyjnych usług.

Kandydaci PiS wygrali ostatnie wybory parlamentarne i prezydenckie, choć żadne oficjalne sondaże na to nie wskazywały. Dopiero na trzy dni przed wyborami instytuty odnotowały, że szala sympatii wyborców przechyla się na korzyść PiS. Tymczasem partia braci Kaczyńskich takie wyniki miała już 11 dni przed głosowaniem.

Oni robią bardzo precyzyjne sondaże, słyszałem że co dwa, trzy tygodnie. W każdym razie zawsze dysponują bardzo aktualnymi danymi - opowiada o politykach PiS poseł PO Waldy Dzikowski. I przyznaje: Zazdroszczę im, że mają pieniądze, by to robić.

Przed wyborami samorządowymi własne sondaże dają PiS duże szanse na wygraną, twierdzi "Dziennik". Partii Kaczyńskiego już trzeci miesiąc rośnie popularność. Jeśli PiS stworzy w kampanii samorządowej blok z komitetami Samoobrony i LPR, może on uzyskać większość w 10 sejmikach wojewódzkich. Przegra zaś - według sondaży PiS - tylko w dwóch: opolskim i pomorskim. W pozostałych poparcie dla bloku i opozycji jest podobne. (PAP)

df64hkc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df64hkc
Więcej tematów