Trwa ładowanie...
d1qkjy2

PiS chce zaostrzyć kodeks karny

Wprowadzenia kary bezwzględnego dożywocia i zaostrzenia kar dla recydywistów oraz chuliganów - domagają się posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się kampania społeczna informująca o proponowanym przez PiS projekcie.

Share
d1qkjy2

Projekt zakłada między innymi zwiększenie kary za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Obecnie najwyższy wymiar kary to 25 lat pozbawienia wolności, gdzie przestępca ma prawo do ubiegania się o przedterminowe zwolnienie.

Proponowana przez PiS poprawka zakłada w takim przypadku możliwość zasądzenia bezwzględnego dożywocia. Tu przestępca pozbawiony jest możliwości warunkowego przedterminowego zwolnienia.

Posłowie PiS chcą również zaostrzenia kar dla recydywistów, chuliganów i w wyjątkowych przypadkach również dla nieletnich.

Projekt, który opracował PiS to rozszerzona wersja zmian jakie Lech Kaczyński przewodniczący partii, złożył jeszcze w ubiegłej kadencji sejmu. Wówczas parlament odrzucił projekt.

Obecnie obowiązujący kodeks karny jest demoralizujący - uważa posłanka PiS Elżbieta Kruk. W tym tygodniu PiS chce rozpocząć akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy.

Stoliki gdzie będzie można zapoznać się z projektem ustawione będą w większych miastach w kraju. (and)

d1qkjy2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qkjy2
Więcej tematów