Trwa ładowanie...
d2o7pa0

Piotrków Tryb.: szantaż z semteksem w tle

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wymuszenia ponad 100 tys. zł okupu od znanego piotrkowskiego przedsiębiorcy.

d2o7pa0

Mężczyzna groził biznesmenowi wysadzeniem w powietrze budynków firmy. Aby uwiarygodnić swoje żądania, w jednym z listów z pogróżkami przesłał niewielką ilość materiału wybuchowego - semteksu.

W marcu przedsiębiorca otrzymał list z żądaniem okupu. Sprawca grożąc wysadzeniem w powietrze budynków firmy zażądał 50 tys. zł. Biznesmen powiadomił policję. Kilka dni później szantażysta zwiększył swoje żądania do 105 tys. złotych, a w kolejnym liście przesłał kilka gramów materiału wybuchowego - powiedział w środę nadkomisarz Witold Kozicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Biznesmen miał wyrzucić pieniądze przez okno jadącego pociągu. We wtorek, dzień przed ostatecznym terminem przekazania okupu, policjanci zatrzymali podejrzanego w jednej z miejscowości pod Piotrkowem.

W jego mieszkaniu zabezpieczono liczne dowody m.in. kilkadziesiąt gramów materiału wybuchowego, takiego samego, jaki przesłał w liście. W trakcie przesłuchania 24-latek przyznał się do próby wymuszenia okupu.

Prokuratura wystąpiła do sądu o aresztowanie mężczyzny. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Ulubiony materiał wybuchowy terrorystów - semteks produkowano w komunistycznej Czechosłowacji.(miz)

d2o7pa0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o7pa0
Więcej tematów