Trwa ładowanie...
d2cgynk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pierwszy przypadek eboli w Mali

Władze Mali poinformowały w czwartek o pierwszym potwierdzonym przypadku zarażenia wirusem ebola. Mali stało się w ten sposób szóstym krajem w Afryce Zachodniej zaatakowanym przez ten wirus wywołujący śmiercionośną gorączkę krwotoczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy przypadek eboli w Mali
(PAP/EPA, Fot: Larry W.Smith)
d2cgynk

Minister zdrowia Mali Ousmane Kone oświadczył w telewizji publicznej, że zarażona została dwuletnia dziewczynka, położonym na zachodzie kraju regionie Kayes, która niedawno powróciła z sąsiedniej Gwinei.

"Dziewczynka w wieku dwóch lat, która powróciła z Republiki Gwinei, została przewieziona w środę do szpitala w Kayes a próby na obecność wirusa ebola dały w czwartek wynik pozytywny" - powiedział minister. Zapewnił, że dziecko oraz wszystkie osoby, które miały z nim kontakt zostały poddane kwarantannie.

Właśnie w Gwinei wybuchła obecna epidemia zachorowań na ebolę. Większość przypadków zachorowań i zgonów miało miejsce w Liberii, Sierra Leone i Gwinei. Wirus przedostał się też do Senegalu i Nigerii, jednak oba te kraje zostały uznane ostatnio za wolne od niego.

Według Danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na ebolę zmarło już 4.877 osób a zarażonych zostało 9.936.

d2cgynk

Podziel się opinią

Share

d2cgynk

d2cgynk
Więcej tematów